ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9031116
*
nr 903 1116
Spegel
förgylld ram, höjd: 90
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 juli 2014
kl 18:16:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/7 18:35:31
1
300 kr
28/7 09:47:01
2
350 kr
28/7 14:53:56
3
500 kr
28/7 18:08:42
4
450 kr
28/7 18:09:45
1
Vinnande bud
28/7 18:15:47
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 903 1116
Spegel
förgylld ram, höjd: 90
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 juli 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/7 18:35:31 | 1 | 300 kr |
28/7 09:47:01 | 2 | 350 kr |
28/7 14:53:56 | 3 | 500 kr |
28/7 18:08:42 | 4 | 450 kr |
28/7 18:09:45 | 1 | Vinnande bud |
28/7 18:15:47 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:57